ENSZ-UNESCO világnapok – online kiállítás sorozat

Minden évben az ENSZ és az UNESCO szervezésében világnapokat tartanak, nemzetközi éveket és évtizedeket hirdetnek. Szeretnél ezekről az aktuális és kiemelt figyelmet igénylő témákhoz kapcsolódóan többet megtudni? Néhány ilyen nappal ismertetnek meg az International Project tárgyon tanuló diákok. Érdekességeket, tényeket tudhatsz meg, és még versenyeken is részt vehetsz.

Az első kiállítást március 28-án nyitották meg a diákok Az erdő világnapja alkalmából. A Föld meglévő erdőinek megőrzését célzó erdőgazdálkodás döntő fontosságú lehet a jövőbeni járványok megelőzésében. Ugyanakkor aggasztó az a tény, hogy több mint négymillió hektárnyi trópusi őserdőt irtottak ki tavaly. A kiállítás az Instagramon tekinthető meg, theforest.savers cím alatt.

1968 óta ünnepeljük az űrhajózás napját, emlékezve arra, hogy 1961. április 12-én a Szovjetunióban bocsájtották Föld körüli pályára a világ első embert szállító űrhajóját, fedélzetén Jurij Gagarin repülő őrnaggyal.

A további kiállítások témái is nagyon izgalmasak és aktuálisak, látogass el hozzánk később is, hogy információt szerezz a megnyitókról.

Legyél te is részese a látogatóknak, méresd meg tudásod is! Társaidnak az is fontos, hány látogató volt a kiállításon – légy te az egyik!