IRÁNY KÖZÉP-EURÓPA! - CEEPUS FREEMOVER HALLGATÓI ÉS OKTATÓI ÖSZTÖNDÍJAK: 2018/2019 ŐSZI FÉLÉV

Bosznia-Hercegovina, Csehország*, Horvátország, Montenegró, Szerbia* és Szlovákia felsőoktatási intézményeiben töltött tanulmányi vagy oktatási célú mobilitási ösztöndíj pályázható a 2018/2019-es tanév őszi félévére.

*Csehország és Szerbia csak különösen indokolt esetben fogad Freemover pályázókat az őszi félévben.

A Freemover pályázatokat július 1-től kezdve lehet feltölteni a www.ceepus.info központi pályázati felületen.
A jelentkezés kizárólag online zajlik. A pályázat beadása és a megpályázott időszak kezdete között legalább másfél hónapnak kell lennie.

Bővebb információ a pályázás menetéről és a csatolandó dokumentumokról:
Gyakori kérdések a Freemover pályázattípussal kapcsolatban ide kattintva érhetőek el.

A CEEPUS programban az ösztöndíjat minden esetben a fogadó ország biztosítja a támogatott pályázóknak.

A pályázatok elbírálásával, ösztöndíjazással, kinti tanulmányokkal/oktatással, fogadó intézmény keresésével kapcsolatban a fogadó ország nemzeti irodájánál érdeklődhetnek.

Az ösztöndíjak aktuális összegei, a fogadó országok nemzeti irodáinak elérhetőségei, ill. egyéb hasznos információk a www.ceepus.info központi pályázati felületen az egyes országok zászlóira kattintva találhatók. A Network menüpont alatt az egyes országok aktív CEEPUS kapcsolatokkal rendelkező intézményeinek listája is megtalálható.