Rekordévet zárt az Erasmus Európában

Az Európai Bizottság mai közleménye szerint újra rekordévet zárt az Erasmus, amely Magyarországon is a legnépszerűbb mobilitási program. 1997-es hazai indulása óta 45.000 hallgató és 11.500 felsőoktatási munkatárs külföldi tapasztalatszerzését tette lehetővé. A program koordinálását végző Tempus Közalapítvány adatai szerint eközben egyensúlyba került a ki- és beutazók aránya: az előző tanévben 4400 magyar hallgató utazott a program keretében Európa különböző országaiba, míg 4300 Erasmus hallgató érkezett Magyarországra. Mostanra Törökországból és Németországból fogadjuk a legtöbb fiatalt, akik felsőfokú tanulmányok folytatása, illetve szakmai gyakorlat céljából utaznak hazánkba. A magyar kiutazók elsősorban német, francia és spanyol egyetemekre és vállalkozásokhoz mennek. A szociálisan hátrányos helyzetű hallgatók részvételét kiemelten támogatja a közalapítvány, így a 2014/15-ös tanévtől kezdve évente több mint 500 fiatal részesül majd megemelt ösztöndíjban.

Büszkék vagyunk rá, hogy az Óbudai Egyetem is hallgatói és oktatói létszámának megfelelően járult hozzá mind a kimenő, mind a bejövő mobilitási adatokhoz.

További információ: www.erasmusplusz.hu
Infó grafika

Az Európai Bizottság közleménye: http://europa.eu/rapid/press-release_IP-14-821_hu.htm